Výběr stáje aneb co můžete očekávat u nás

12.12.2013 14:38

V Brně a okolí je spousta větších i menších stájí, klubů a soukromých chovatelů koní. 

Kůň se stal finančně dostupným zvířetem pro širokou veřejnost. Jen ztěží však dokáže člověk bez letitých skutečností kvalitně pečovat o koně, natož předávat umění jezdectví jiným lidem. Ne každý vynikající jezdec je zároveň dobrým učitelem. Platí také, že nemusíme zákonitě narazit na vhodného koně napoprvé. 

Každý z nás je jiný - vedle fyziologických odlišností (věk, výška/váha, kondice) hraje roli i psychika (momentální i dlouhodobá, která je součástí našeho charakteru). Velmi podstatnou roli zastupují také předchozí zkušenosti, motivace, očekávání, typ zaměstnání, časová dispozice a finanční možností. 

Tohle vše by měl budoucí jezdec brát v úvahu a přizpůsobit svým možnostem výběr vhodného způsobu ježdění. 

 

U nás naleznete rodinnou stáj, pohodové lidi a vyrovnané koně, kteří jsou zvyklí na toulky přírodou, městský ruch i vřavu na westernových závodech. Naši koně nejsou ve stresu a přetížení, přistupujeme k nim na základě přirozené komunikace, takže je na vyjížďce zvládají i začátečníci.

I pokročilý jezdec má u nás možnosti. Zejména ustájení vlastního koně v nově vybudovaných boxech a možnost společných vyjížděk. Pořádáme jednodenní i vícedenní výlety pro začátečníky i pokročilé. 

A nezapomínáme ani na naše nejmladší. Kromě kroužku pro děti organizujeme letní příměstské tábory. 

Přijďte se za námi podívat, přijďte si zarelaxovat a poznat nové lidi!

 

Těším se na Vás já - Monika a koníci Joy, Jessie, Armen a Otík