Ve školním roce 2018/2019 kroužek bude probíhat v úterý a čtvrtek od 16:00 do 18:00

Kroužek pro děti 

 
Děti, které vyrůstají ve městě (ale nejen ony) znají dříve běžná hospodářská zvířata jen z učebnic a televize. Při prvním setkání se často diví, že kůň je teplý, velký, mění se mu srst, potí se. Nechápou jeho typickou řeč těla a signály. Neznají rozdíl mezi senem a slámou. 
 
My jim ukážeme nejen jak kůň vypadá a jak se chová, ale také jak se o koně správně starat, jak ho sedlat a krmit. Kůň není jen potěšení z jízdy, ale také pravidelná práce a starost. Proto děti učíme i pracovní návyky spojené s chováním koní. 
 
Pravidelný odpolední kroužek umožní Vašim dětem nejen pobyt na čerstvém vzduchu a ježdění, ale také poznávání přírody, zvýšení fyzické kondice, zdravé sebevědomí a setkání s vrstevníky, kteří mají stejný zájem. 
 
Cena 600 Kč/ měsíc 
 
Více info: Kroužek se koná za každého počasí, vyjma extrémních podmínek (silný mráz, déšť, vítr). Prosíme rodiče, aby přizpůsobili oděv dětí pobytu venku (ideálně holínky, nepromokavý oděv). Chov koní neobnáší pouze ježdění, ale i péči o zvířata, proto prosím berte v úvahu skutečnost, že Vaše děti se budou v kroužku učit i čištění koní a úklid stájí. V zimním období je kroužek přizpůsoben aktuálnímu počasí a probíhá nepravidelně, vždy alespoň dva víkendové dny v měsíci. 
 
 
 

Kroužek pro děti